Organizator:

To już ostatnie tygodnie Muzeum Motoryzacji

Podziel się

Tylko do 7 kwietnia 2024 możecie odwiedzać Muzeum Motoryzacji w Poznaniu. Zabierz rodzinę, znajomych i wspólnie cofnijcie się w czasie!

Ostatni miesiąc Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

Skarb motoryzacji, który już zachwycił tysiące osób

Czas ucieka, a wraz z nim zbliża się koniec ekscytującej podróży przez historię motoryzacji w Muzeum Motoryzacji w Poznaniu. Od listopada ubiegłego roku tysiące osób zanurzyło się w fascynującym świecie pojazdów z różnych epok, odkrywając skarby motoryzacji, które są tam zaprezentowane. Jednak teraz, gdy pozostał już tylko miesiąc, nie ma czasu do stracenia. To ostatnia szansa, by doświadczyć tej wyjątkowej wystawy.

 

 

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

 

 

Muzeum Motoryzacji, zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie numer 12 przy ulicy Głogowskiej 14, naprzeciwko Dworca Zachodniego, stało się miejscem kultowym dla miłośników motoryzacji oraz tych, którzy chcą zagłębić się w historię pojazdów. Ekspozycja składa się z 8 stref tematycznych, prezentujących bogactwo i różnorodność pojazdów od najdawniejszych czasów po czasy współczesne.

 

8 stref, 8 historii, 1 niezapomniana przygoda!

Strefa I

przenosi nas w najdawniejsze czasy, pamiętając powstanie Automobilklubu Wielkopolski w 1923 roku. Tu, wśród ikon motoryzacji jak Ford T czy Metz Plan Roadster, możemy poczuć ducha minionych epok.

Strefa II

to kolekcja pojazdów Auto Union, z unikatowymi egzemplarzami jak Horch 835 czy DKW w wersji wojskowej, które przykuwają uwagę swoją niepowtarzalnością.

Strefa III

prezentuje pojazdy kojarzone z mistrzami designu oraz te, które przyprawiają o szybsze bicie serca. To tutaj znajdziemy ikony włoskiego motoryzacyjnego rzemiosła, jak Alfa Romeo Montreal czy Ferrari 308GTB.

 

Alfa Romeo - Muzeum Motoryzacji

 

Strefa IV

to raj dla fanów wyścigów. BMW, Fiat czy kolekcja motocykli trawiastych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Strefa V

to podróż po motoryzacji amerykańskiej, z klasycznymi modelami jak Chevrolet Corvette czy Ford Mustang, które stanowią nieodłączną część historii motoryzacji Stanów Zjednoczonych.

Strefa VI

to hołd dla lokalnej motoryzacji, z unikatowymi pojazdami takimi jak Pozmot czy Tarpan, które wpisały się w historię Poznania.

Strefa VII

prezentuje pojazdy przed i po odrestaurowaniu, ukazując proces przywracania dawnej świetności.

Strefa VIII

to podróż w czasie do czasów PRL-u, z kultowymi modelami jak Fiat 126 czy Trabant, które niegdyś były często widziane na polskich drogach.

 

 

Czas ucieka! Ostatnia okazja na podróż przez historię motoryzacji

Niedawno Muzeum odwiedził Grzegorz Duda, czternastokrotny mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych, który był pod wrażeniem różnorodności wystawy. To potwierdza, że ekspozycja ta jest nie tylko miejscem dla zwykłych miłośników motoryzacji, ale także dla prawdziwych znawców.

 

 

Jednak czas nieubłaganie ucieka, a ekspozycja Muzeum Motoryzacji w Poznaniu będzie dostępna tylko do 7 kwietnia 2024 roku. Jeśli jeszcze się nie wybrałeś, teraz jest ostatni moment, by zobaczyć tę wyjątkową wystawę. Nie pozwól, by okazja umknęła Ci z rąk. Odwiedź Muzeum Motoryzacji już teraz i zanurz się w fascynującym świecie historii motoryzacji.

Bilety można nabyć zarówno przez Internet, jak i na miejscu. Bilet ulgowy kosztuje 20 zł online, 25 zł w kasie, natomiast bilet normalny to 25 zł online i 30 zł w kasie. Wstęp dla dzieci do 6 roku życia jest bezpłatny. To idealna okazja, by spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, delektując się pięknem i historią motoryzacji.

Odwiedź Muzeum Motoryzacji w Poznaniu i zatrzymaj chwilę, by cieszyć się niezwykłymi pojazdami i historią, która kryje się za nimi.

 

Muzeum Motoryzacji - bilety