Co zobaczysz w Muzeum Motoryzacji?

8 stref tematycznych, ponad 100 zabytkowych pojazdów - taką wystawę przygotował Automobilklub Wielkopolski wraz z Komisją Pojazdów Zabytkowych!

Czym jest Muzeum Motoryzacji? Bilety Co? Gdzie? Kiedy?

Automobilklub Wielkopolski razem z Komisją Pojazdów Zabytkowych przygotowała dla Was wyjątkową wystawę z około 100 unikatowymi pojazdami. Wszystko podzielone jest tematycznie na 8 osobnych stref:

Najstarsze pojazdy pamiętające rok powstania Automobilklubu Wielkopolski, czyli 1923 rok. Prezentować będziemy Forda T, Metza, Forda A, Daimlera S1, czy Chenard&Walker F1m Torpedo w trakcie odbudowy.

Kolekcja pojazdów Auto Union, z absolutnie unikatowymi pojazdami takimi jak Horch 835, DKW w wersji wojskowej, czy DKW straż pożarna na czele.

Pojazdy kojarzone z mistrzami designu i pojazdami przyprawiającymi o szybsze bicie serca, czyli pojazdy z słonecznej Italii. Alfa Romeo Montreal, Ferarri 308GTB, Fiat Topolino, czy piękny Fiat 1200 cabrio.

Pojazdy wyścigowe, wśród których znajdziemy BMW E24, BMW 2002, Fiat 126 i kolekcja motocykli trawiastych.

Mistrz Kierownicy Ucieka, czyli motoryzacja amerykańska. Klasyka gatunku, Chevrolet Corvette C1, C2 i C3 oraz Ford Mustang.

Poznańska motoryzacja, unikatowy Pozmot budowany na bazie Nysy, Tarpan s237, Honker Cabrio.

Pojazdy przez i po odrestaurowaniu na przykładzie Warszawy 223P.

Pojazdy które doskonale pamiętamy z okresu PRL-u oraz doskonale pamiętane wakacje w PRL-u. Fiat 126, Fiat 125P, Trabant 601, Fiat 131 Mirafiori oraz kultowe przyczepy campingowe Niewiadów N126, Camptourist CT6-2W lub jedyny na Świecie Żuk A07 w wersji camping.

Bilety do Muzeum Motoryzacji

Czym jest Muzeum Motoryzacji? Bilety Co? Gdzie? Kiedy?