!UWAGA!

| W SEZONIE LETNIM MUZEUM MOTORYZACJI POZOSTAJE ZAMKNIĘTE| INFORMACJE O PONOWNYM URUCHOMIENIU POJAWIĄ SIĘ NA JESIENI |  

Organizator:

Muzeum Motoryzacji

Podziel się

Muzeum Motoryzacji mieszczące się w pawilonie 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, to wyjątkowe miejsce, w którym odwiedzający mogą zobaczyć zabytkowe pojazdy na żywo, a także wybrać się w historyczną podróż do czasów, w których poruszały się po drogach!

W SEZONIE LETNIM I JESIENNYM SEZONIE TARGOWYM DZIAŁALNOŚĆ MUZEUM ZOSTAŁA WSTRZYMANA!

GODZINY OTWARCIA

Sobota  
Niedziela  

 

BILETY ON-LINE (MUZEUM NIECZYNNE W SEZONIE LETNIM)

Bilet normalny
(dorośli)
 
Bilet ulgowy
(dzieci, studenci na podstawie legitymacji)
 
Dzieci do 5 lat
(weryfikacja na miejscu)
 

Przy zakupie biletu do Muzeum Motoryzacji w Poznaniu, bilet wstępu do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie jest dostępny w cenie biletu ulgowego

Aby skorzystać ze zniżki, należy zachować bilet wstępu do Muzeum Motoryzacji i okazać go w kasie przy zakupie biletu do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie.

KUP BILET JAK DOJECHAĆ?

Muzeum zostało podzielone na kilka stref tematycznych, w których każda prezentuje wyjątkowe klasyczne egzemplarze z różnych stron świata. Pojazdy prezentowane w muzeum pochodzą ze zbiorów członków Automobilklubu Wielkopolski, które zostało dodatkowo uzupełnione eksponatami z Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Wśród motoryzacyjnych perełek zobaczyć można, m.in pojazdy pochodzące z USA, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch oraz Polski!

Wchodząc na teren muzeum, swoje zwiedzanie rozpoczynamy od pojazdów pochodzących z linii produkcyjnej Henry'ego Ford'a, nieco dalej stoją amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelmen's Roadster aż po inne, wyjątkowe pojazdy z całego świata.

Na stoisku Włoch wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można obejrzeć pięknie zachowanego Fiata 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku oraz perełkę w postaci Fiata 514 z 1929, a także dobrze znane motorowery - Vespy.

Francja oczaruje zwiedzających m.in pięknem Renault NN Torpedo z 1925 roku, ale przede wszystkim najstarszym eksponatem na całej wystawie - rowerem Clement Safety prosto z XIX-wiecznego Paryża z 1888 roku oraz innymi nieco młodszymi pojazdami.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku, czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.

Wyjątkowy klimat całej wystawy nadają przedmioty łączące się z daną epoką, z której pochodzą prezentowane samochody. Rekwizyty nawiązujące do lat 60, 70, czy 80-tych wspaniale oddają charakter minionych lat, przenosząc nas do czasów naszych ojców i dziadków.

Pośród samochodów osobowych odnaleźć można również inne ciekawe klasyki, które z pewnością przyciągną szczególną uwagę najmłodszych. Wojskowe pojazdy specjalne w strefie militarnej, motocykle oraz rowery to dodatkowe elementy, które dopełniają zabytkową wystawę.

 

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Nie przegap tej okazji i odwiedź muzeum
wspólnie ze znajomymi lub rodziną.

KUP BILET GODZINY OTWARCIA JAK DOJECHAĆ?
Bilety dostępne online na: