Organizator:

W weekend wielkanocny Muzeum będzie NIECZYNNE

Podziel się

W Wielkanocny weeekend Muzeum Motoryzacji w Poznaniu będzie ZAMKNIĘTE. Zapraszamy za tydzień.

Robimy Wielkanocną przerwę

W dniach 29-31 marca 2024 roku Muzeum Motoryzacji w Poznaniu będzie nieczynne. Ale nie martwcie się! To tylko dlatego, że zbliża się Wielkanocny weekend, a my również pragniemy świętować tę radosną okazję w gronie naszych bliskich. Jednak nie zamierzamy Was zostawić na długo bez możliwości podziwiania naszych motoryzacyjnych skarbów!

Ostatnia okazja do odwiedzenia Muzeum Motoryzacji

Po krótkiej przerwie, od 4 do 7 kwietnia 2024 roku, serdecznie zapraszamy Was ponownie do odwiedzenia naszego muzeum. Będziemy czekać w godzinach od 10:00 do 18:00, gotowi byście mogli odkrywać fascynujące historie i unikatowe pojazdy, które zdefiniowały świat motoryzacji.

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu, usytuowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie numer 12 przy ulicy Głogowskiej 14, naprzeciwko Dworcowi Zachodniemu, to mekka dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. Nasza ekspozycja składa się z aż 8 stref tematycznych, z których każda oferuje unikalne doznania i niezapomniane wspomnienia.

Cała historia motoryzacji

Rozpoczynając od strefy I, przenosimy się w najdawniejsze czasy, wspominając powstanie Automobilklubu Wielkopolski w 1923 roku. Tutaj, wśród legendarnych ikon motoryzacji takich jak Ford T czy Metz Plan Roadster, możecie poczuć ducha minionych epok.

Kolejnym krokiem jest Strefa II, gdzie znajduje się kolekcja pojazdów Auto Union, z unikatowymi egzemplarzami jak Horch 835 czy DKW w wersji wojskowej, które przykuwają uwagę swoją niepowtarzalnością.

Strefa III to podróż do świata mistrzów designu i szybkich samochodów. Tutaj znajdziemy ikony włoskiego rzemiosła motoryzacyjnego, takie jak Alfa Romeo Montreal czy Ferrari 308GTB.

A to tylko wstęp do atrakcji, które czekają na was w pozostałych strefach. Każda z nich oferuje coś wyjątkowego - od kolekcji motocykli w Strefie IV, przez podróż po motoryzacji amerykańskiej w Strefie V, aż po hołd dla lokalnej motoryzacji w Strefie VI.

Nasze muzeum to nie tylko miejsce dla tych, którzy kochają samochody, ale również dla tych, którzy cenią sobie historię i kulturę. Strefa VII pozwoli wam przyjrzeć się procesowi odrestaurowania pojazdów, podczas gdy Strefa VIII zabierze was w podróż przez czasy PRL-u, ukazując kultowe modele takie jak Fiat 126 czy Trabant.

Bilety kupione przez Internet są tańsze

Tak więc, drodzy miłośnicy motoryzacji i historia, zarezerwujcie sobie czas na nasze nowe otwarcie, od 4 do 7 kwietnia 2024 roku. Będzie to okazja nie tylko do odkrywania fascynujących pojazdów, ale także do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Czekamy na was z otwartymi drzwiami i gotowi, byście mogli przeżyć niezapomnianą podróż przez historię motoryzacji!

 

Muzeum Motoryzacji - bilety